Çocuk Birikim Sigortası


Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinin tekliflerine Sigorta Ehli ile kolayca ulaşın!

buyuyen_cocuk_sigorta_ehli

Formu doldurun, size ve çocuğunuza özel Çocuk Birikim Sigortası teklifinizi hazırlayalım.


*Sigorta Ehli kişisel bilgilerinizin güvenliğini garanti eder.

 

Parlak bir gelecek için ilk adım

Çocuk Birikim Sigortası’nda, 0-17 (17 dahil) yaş arasındaki çocukların sigortaya girişi yapılabiliyor ve 18 ile 25 arasında seçilen bir yaşta sigorta süresi sonlanıyor. Çocuk Birikim Sigortası’nda seçilebilecek en kısa süre, 17 yaşındaki girişler için 8 yıldır. Ayrıca sigorta yaptıran kişinin yaşıyla sigorta süresinin toplamının en fazla 65 olması gerekiyor.

Çocuk Birikim Sigortası’nda primler, aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık taksitler halinde ödenebiliyor. Teminatın tutarı, ödenen primlerle bizzat sigorta yaptıran tarafından belirlenebiliyor. Sigorta süresi uzadıkça yatırılan primler artacağından çocukların gelecekte sahip olacağı birikim de çoğalıyor.

Çocuk Birikim Sigortası, sigorta ettirenin vefatı durumunda da sigortalı çocuğu güvence altına alıyor. Vefatı takip eden aydan itibaren sigorta süresinin bitimine kadar, sigortalı çocuğa her yıl artan destek aylığı maaşı bağlanıyor. Sigorta süresinin sonunda çocuk yine, tüm primleri ödenmiş şekilde toplu para veya isterse 5 ya da 10 yıl süreyle her yıl artan maaş almaya hak kazanıyor.

İstenirse bakımı üstlenilen bir çocuk için de Çocuk Birikim Sigortası yaptırılabiliyor.